Lokalita

Bytový projekt Panorama Plzeň přináší do čtvrtého největšího města v České republice novou úroveň bytového bydlení a to nejen v kvalitě projektu, stavby a nabízených doprovodných službách, ale také v jedinečné lokalitě, v níž se nachází.

Komplex složený ze čtyř obytných budov bude vystavěn na území městského obvodu Plzeň 3, v městské části Bory, mezi ulicemi Stehlíkova a Nemocniční. Jedná se tedy o jednu z nejatraktivnějších lokalit pro bydlení, kterou západočeská metropole nabízí, s vynikající dopravní a inženýrskou infrastrukturou.

Umístění v bezprostřední blízkosti centra města lze bez nadsázky označit jako strategické. Za vše hovoří níže uvedená tabulka s časy dochozích vzdáleností a časy dojezdu k zájmovým či jinak užitečným a často využívaným cílům:

pěškyautem
centrum města, nám. Republiky 18 minut 6 minut
zastávka tramvaje č. 4, Chodské náměstí 4 minuty -
2. základní škola Plzeň 12 minut 4 minuty
10. základní škola Plzeň 13 minut 4 minuty
Fakultní nemocnice Plzeň 3 minuty 1 minuta
nákupní centrum Area Bory - 6 minut
nákupní centrum Borská pole - 8 minut
Borský park 23 minut 4 minuty
Divadlo J.K.Tyla 15 minut 4 minuty
kulturní centrum DEPO2015 9 minut 4 minuty
Techmania Science Center 14 minut 5 minut
hokejový stadion, Home Monitoring Aréna 8 minut 6 minut

Dopravní spojení

Na Chodském náměstí (4 minuty chůze) se nachází tramvajová zastávka linky č. 4, která propojuje lokalitu s ostatními uzly městské hromadné dopravy. Centrální autobusové nádraží je dosažitelné prostřednictvím MHD za cca 15 minut. Vlakové pak za cca 18 minut. V blízkosti bytového komplexu se nachází železniční zastávka tratě vedoucí z Plzně na Klatovy a Železnou Rudu.

Občanská vybavenost

Okolí Chodského náměstí s dominantou kostela Sv. Jana Nepomuckého skýtá místním mnoho příležitostí k uspokojení svých nákupních i životních potřeb. Po obou stranách Klatovské třídy, jedné z nejvýznamnějších dopravních tepen města, se směrem do historické bytové zástavby nachází celá řada restaurací, kaváren a vináren, ale také obchodů s potravinami nebo spotřebním zbožím. V nejbližším okolí naleznete 2. a 10. základní školu, Střední průmyslovou školu stavební a rovněž zde sídlí některé katedry Pedagogické fakulty ZČU. S komplexem Panorama Plzeň sousedí také areál Fakultní nemocnice Plzeň, v řádu stovek metrů naleznete také lékárnu, tržnici nebo řeznictví.

Volný čas

Pro volnočasové aktivity poslouží nedaleká rekreační oblast České údolí s vodní nádrží a multifunkčním sportovním areálem Škodaland. Dále je zde Borský park, největší z plzeňských městských parků s přilehlými tenisovými kurty. Sportovní vyžití naleznou obyvatelé také v blízkém bazénu SK Radbuza Plzeň (v Kozinově ulici) nebo na Zimním stadionu na Štefánikově náměstí. Milovníci kultury ocení blízkost mnoha kulturních institucí a zařízení: Divadla J. K. Tyla, Nové scény, galerií v centru, kulturního centra DEPO2015, Západočeského muzea a v neposlední řadě také kina Beseda a multikina CINEMA CITY v obchodním centru Plaza.